B&B |
Bo och Eva-Lill Kempe hälsar er hjärtligt välkomna till 3 små hus Bed & Breakfast. På en vacker kuperad stor naturtomt endast 100m från havet bor ni i ett eller flera av våra 3 små hus, byggda mellan 2001-2008.
Vårt paradis i Blekinge arkipelag! (ARK56)
HIMLAHUSET är huvudhuset. Här finns det mesta du behöver för en fantastisk vistelse med stor insynsskyddad altan med markis, möblemang för 8 personer och gasolgrill.
I förgrunden njuter du av vacker utsikt över havsviken, skogen finns inpå knuten och inbjuder till sköna promenader. Läget inbjuder till sköna promenader i skogen och längs havet. Fin sandstrand finns cirka 500 meter från huset.
Här finns också möjlighet till eget minispa.
Vad sägs om ett vedeldat bastubad eller bad i vedeldad badtunna, en njutning som sätter guldkant på dagen oavsett årstid.
Tilltalar det dig att sitta vid lägerelden och filosofera och/eller laga mat på en muurikka vid den öppna elden? Då har du tillgång till vår grillplats.
ÖVRIGT
Laddstolpe finns
Slutstädning ingår
Djur ej tillåtna på grund av allergi
Varmt välkomna